NEWPS.CZ už se 11 let podílí na úspěšném provozu systému Czech POINT

Praha - Už 11 let funguje, a jako jeden z mála funguje hlavně bezproblémově, systém Czech POINT. Dnes ho lze najít na každém úřadě či většině poštovních poboček. Celou tutu dobu je u jeho provozu i společnost NEWSP.CZ!

Zdroj: www.czechpoint.cz

28. března uplynulo přesně 11 let od chvíle, kdy byl projekt v roce 2007 spuštěn v pilotní verzi. Následující rok 2008 pak byl přelomový, z ověřovacího provozu přešel systém rovnou do ostrého provozu a od té doby každý měsíc neustále roste. Na straně služeb pro občany to sice nebylo v poslední době moc vidět. Za rok 2017 to byla pouze agenda Zprostředkovaná identifikace, sloužící pro registraci hráčů k internetovým hazardním hrám dle požadavků zákona. Ve stejném období se ale rozšířila nabídka služeb pro úředníky na rozhraní CzechPOINT@office.

Nově aktivovanou službou je agenda Pátrání po osobách pro městskou policii, která se tak dostane k datům ze systému provozovaného Policií ČR. Dokonce to je první služba poskytovaná přes eGon Service Bus. Tou skutečně poslední službou je rozšíření agendy Ověření totožnosti osoby o fotografii, což přinese vyšší bezpečnost procesu při ztotožnění cestovatele při ztrátě dokladů v cizině.

Od roku 2009 slouží Czech POINT rovněž jako teritoriální HelpDesk Informačního systému datových schránek. Uživatelé ISDS tak mohou využít služeb CzP například pokud zapomenou heslo pro přístup do své datové schránky. Pokud ji dosud nemáte, přijďte na Czech POINT a požádejte si o její zřízení. Pobočku najdete snadno podle označení modrým „piškotem“.

Další články

Na rojení kyberútočníků začínají být odpovědí „myslící“ stroje
Více
Sociální sítě jako zdroj uživatelských dat pro kyberzločince
Více

Zpět na výpis novinek