Konec obluzování holek v čase 5G síti

Experti básní, co vše s sebou přinese několikanásobně rychlejší mobilní internet s označením 5G. Ale jaké mohou být konce této věci? Holku už možná rychlým autem neohromíte, píše ve svém sloupku šéf NEWPS Group Aleš Kučera.

Koupíte si automobil se sedmilitrovým osmiválcem, dupnete na plyn… a nestane se nic. Jen na displeji se objeví hláška: centrální kontrola bezpečnosti jízdy právě zasáhla do provozu vašeho automobilu, protože jste neautorizovaně sešlápl pedál. O čem je tu řeč? Nejrůznější odborníci se rozplývají, co vše s sebou přinese několikanásobně rychlejší mobilní internet s označením 5G. Mimo jiné to má být rozmach internetu věcí, internetového připojení různých ovládacích systémů nebo autonomních vozů.

Já odborník na mobilní sítě nejsem, jen se ptám, jaké mohou být konce této věci. A už teď cítím své nadšení, až si budu moci koupit auto, které bude na dálku kontrolovat, neřkuli přímo řídit nějaký centrální dispečink a ono pojede vždy maximálně 90 kilometrů za hodinu. Pro Porsche nebo Mercedes je to naprosto vynikající zpráva.

V okamžiku, kdy někdo má něco pod kontrolou místo nás ve jménu naší bezpečnosti, tak jsme ztratili svobodu i bezpečnost. Automobily budou méně bourat, protože všechny budou dodržovat rychlostní limity, a dříve a spolehlivěji brzdit. Zůstává otázka, čím obloudíte holku, kterou chcete „sbalit“? Ono to bude jedno, protože bude zakázáno obluzovat holky.

 

Ing. Aleš Kučera
předseda představenstva
NEWPS HOLDING SE 

 

 

Najdete nás i na LinkedIN nebo Facebooku.
 

elektronické formuláře pro komunikaci (nejen) s úřady - zdarma, rychle, z bezpečí domova

povinnosti podnikatelů na jedno místě a přehledně

 

 

 

Další články

Kdo může za kolaps sčítání?
Více
Padl rekord v počtu odeslaných datových zpráv za jediný den
Více

Zpět na výpis novinek