Nenechte se zmýlit letošním daňovým marketingem

Kdo jednou zkusí, už nechce jinak, říká o podání daňového přiznání přes datovou schránku jednatel NEWPS Martin Řehořek. A jak může datovka ochránit před daňovým chaosem v čase pandemie? Více v jeho sloupku.

Pro podání daňového přiznání a uhrazení daně z příjmu budou mít letos lidé o tři měsíce více času, povinnost stačí splnit do konce června, vyhlásila začátkem března ministryně financí Alena Schillerová. Jenže ti, kteří si nová pravidla důkladně neprostudovali, teď mohou být nepříjemně překvapeni.

Ve skutečnosti nejde o posun termínu podání, ale o plošné prominutí pokuty a úroku z prodlení za pozdní zaplacení daně. Tato velkodušnost státu, který tak chtěl předejít frontám na finančních úřadech v čase pandemie, platí až do 1. července. Pokud ale poplatník nezvládne vše vyřídit ani do tohoto data, zaplatí sankci vyměřenou už od 1. dubna, tedy jako by se letos nic neměnilo. Třeba při daňovém nedoplatku 30 tisíc je to podle informací dostupných na internetu orientačně 1100 korun.

Češi rádi vše nechávají na poslední chvíli, o placení daní to často platí dvojnásob. Letos ale liknavost nakonec může zabolet víc než v jiných letech. Jednoduchým řešením je datová schránka. Chápu, že se málokomu chce trmácet na finanční úřad, stát tam ve frontě na podatelnu, a tak vše odkládá, dokud to jde. S datovkou, kterou si jednou zdarma zřídí na jakémkoli Czech POINTU, vyřídí daně z pohodlí domova. A kdo má strach z elektronických formulářů, ať vyzkouší stránku Podejto.cz, kde si je stáhne v podobě srozumitelné opravdu pro každého.

Škarohlídi oponují, že majitel datové schránky už napříště musí posílat daňové přiznání elektronicky, jinak mu hrozí pokuta. Pro ty mám jednoduchou odpověď: Kdo jednou tuhle snadnou cestu zkusí, už stejně nechce jinak.

 

Ing. Martin Řehořek
Jednatel NEWPS.CZ

Najdete nás i na LinkedIN nebo Facebooku.

 

elektronické formuláře pro komunikaci (nejen) s úřady - zdarma, rychle, z bezpečí domova

povinnosti podnikatelů na jedno místě a přehledně

Další články

VPN je nákladná a komplikovaná. Zkuste to chytřeji, říká expert NEWPS.CZ David Čečelský
Více
Uživatelsky příjemnější, jednodušší, bezpečnější. Místo virtuální privátní sítě je tu DRAM
Více

Zpět na výpis novinek