Spouštíme PODEJTO ZA MĚ!

Společnost NEWPS.CZ spolu se svými partnery DATASYS a SOFTWARE602 zareagovala na omezené možnosti komunikace s úřady a spouští novou formu elektronické komunikace prostřednictvím datové schránky, i když ji nemáte - PODEJTO ZA MĚ!

Nová legislativa související s pandemií přináší (nejen) podnikatelům nové povinnosti a nutnost jednat s úřady. Omezená kapacita a kratší otevírací hodiny většiny institucí ale komunikaci mezi firmami a úřady komplikují. Ne všichni, především živnostníci, mají zřízeny datové schránky pro online vyřízení potřebných náležitostí vůči státu. V současné krizové situaci přitom úřady často podnikatelům jinou, než elektronickou formu komunikace, neumožňují. Hospodářská komora proto se svými partnery vytvořila online řešení s názvem PODEJTO ZA MĚ!, které umožní vyřízení úředních náležitostí prostřednictvím odborníků, kteří jsou držiteli datových schránek.

Téměř každý živnostník spolupracuje s konkrétními advokáty, daňovými poradci nebo účetními, kteří disponují datovými schránkami. Díky často dlouholeté spolupráci své klienty velmi dobře znají, proto nemají problém s jejich identifikací, a na základě plné moci pro ně mohu zprostředkovat úřední náležitosti i online kontakt se státní správou. „Takový postup jednoznačně předejde chybným postupům, opakovaným návštěvám úřadů, frustraci, zklamání. Podej to za mě! je v podstatě univerzální obálkou na plnou moc a formulář žádosti či jakýkoli dokument,“ vysvětluje princip projektu Zdeněk Zajíček, prezident ICT Unie.

Hospodářská komora se proto na specializované profesní komory obrátila s prosbou, aby svým stávajícím i novým klientům co nejvíce vycházely při administrativní pomoci vstříc. „Proto jsem profesní komory požádal nejen o to, aby své členy o našem projektu informovali, ale také, aby v krizové době tato podání vůči úřadům jménem svých klientů poskytovaly za sníženou cenu, popř. zdarma,“ upřesnil prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Od pondělí 6. dubna bude všem podnikatelům na webových stránkách PODEJTO.CZ k dispozici online formulář plné moci, který budou moci vyplnit a předat např. svému advokátovi nebo daňovému poradci.

Zdroj: HKČR, ICT Unie, Právní elektronický systém

Najdete nás i na LinkedIN nebo Facebooku.

PODEJTO.CZ = elektronické formuláře - zdarma, rychle, z bezpečí domova

PES (Právní elektronický systém) = povinnosti podnikatelů na jedno místě a přehledně

 

 

 

Další články

Uživatelsky příjemnější, jednodušší, bezpečnější. Místo virtuální privátní sítě je tu DRAM
Více
VPN je nákladná a komplikovaná. Zkuste to chytřeji, říká expert NEWPS.CZ David Čečelský
Více

Zpět na výpis novinek