Novinky

Více

Image
16. 10. 2019

Estonsko nemůže být náš vzor

Proč neznají v Anglii správní řád a věří faxům? Protože mají odlišnou historii, právní systém, zvyklosti. Těžko si tedy brát nějakou zemi za vzor, i kdyby to byl tak populární příklad elektronizace státu, jako je Estonsko, říká šéf NEWPS Aleš Kučera.

Více
Image
15. 10. 2019

První, ale nezbytné, přerušení poskytování služeb Czech POINT za dvanáct let bezchybného provozu

Společnost NEWPS.CZ, která je významným dodavatelem systému Czech POINT, si dovoluje upozornit na plánované přerušení služeb tohoto systému, a to na 4 dny.

Více
Image
08. 10. 2019

Co může a nemůže Huawei? Zeptejte se sondy Voyager, říká Aleš Kučera

Jaká je souvislost mezi firmou Huawei a americkou vesmírnou sondou Voyager 2? Pro někoho spojení možná nesmyslné, ale Aleš Kučera, předseda představenstva NEWPS Holding SE souvislost rozhodně vidí, a to poměrně zajímavou. Více v článku.

Více
Image
30. 09. 2019

Aleš Kučera: Uspěchaná EET aneb když se začíná od konce

Názor na zavedení vládní EET z pera předsedy představenstva NEWPS Holding SE, pana Aleše Kučery, najdete v článku. A jak se na EET díváte Vy?

Více
Image
30. 09. 2019

Podnikání v Česku: Na razítka čekají v Praze stovky projektů s desítkami tisíc bytů

Zdroj: www.pespropodnikatele.cz - Když úřad mlčí, tak souhlasí. Především zavedení tohoto pravidla může zrychlit povolování staveb a umožnit tak větší nabídku bytů v Česku, soudí majitel developerské společnosti Ekospol Evžen Korec, kterého časopis Ekonom nedávno zařadil mezi otce zakladatele českého developmentu. 

Více
Image
26. 09. 2019

Podnikání v Česku: Náklady podnikatelů na to, aby vyhověly všem uloženým povinnostem bez započtení daní, představují nejméně 12 procent HDP.

Může podnikatelům v Česku pomoct s jejich povinnostmi nový Právní elektronický systém, který vyvinula Hospodářská komora ČR společně s naší firmou? Zajímavý pohled na podnikání v ČR a (nejen) důvody vzniku tohoto systému, najdete v rozhovoru se zástupcem komory, panem Ladislavem Minčičem. 

Více
Image
26. 08. 2019

SERIÁL 8. díl: Podnikatelům pomáhá při kontrolách třeba Právní elektronický systém (PES)

Čeští podnikatelé se musí každoročně potýkat s přibývající byrokratickou zátěží. Roste nejen počet povinností, které musí dodržovat, ale také státních kontrol. Přesto má úřední dohled podle řady podnikatelů smysl - snaží se totiž eliminovat konkurenci, která nedodržuje pravidla.

Více
Image
20. 08. 2019

SERIÁL 7. díl: Podnikání pod kontrolou

České firmy jsou pod neustálou kontrolou úřadů a institucí. Ať už jde o živnostenské či pracovní inspektoráty, řadě podnikatelů je byť jen představa jejich návštěvy nepříjemná. Netuší, kdo vše je může kontrolovat ani to, na co mají inspektoři právo. Povinnosti, které musí dodržovat, jim ale přibývají.

Více
Image
13. 08. 2019

SERIÁL 6. díl: Daňová kontrola jako strašák

Nepřehledné a mnohdy zbytečné. Tak čeští podnikatelé popisují kontroly ze strany různých státních institucí. Největší strach přitom budí kontroly podnikatelů ze strany Finanční správy. Jak se na ní připravit a co od ní čekat?

Více
Image
06. 08. 2019

SERIÁL 5. díl: Podnikatelům hrozí pokuty i za špatné označení sídla

Letní seriál NEWPS.CZ již několikrát poukázal na byrokratickou zátěž, se kterou se musí potýkat čeští podnikatelé. Nejde jen o komplikované daňové povinnosti. Společnosti musí například řádně označit své sídlo i provozovnu, rozkrýt úřadům skutečné vlastníky a pravidelně zveřejňovat účetní závěrky. Za chyby se přitom platí vysoké pokuty.

Více
Image
01. 08. 2019

Aleš Kučera, majitel NEWPS.CZ, získal Merkurovu medaili

Merkurova medaile je nástrojem oceňování osobností, podnikatelů, institucí a organizací včetně měst a obcí, které přispěly k podpoře podnikání a činnosti Hospodářské komory ČR. Za rok 2019 získal bronzovou medaili i majitel naší společnosti, Aleš Kučera.

Více
Image
30. 07. 2019

SERIÁL 4. díl: Start podnikání v Česku brzdí desítky povinností

Čeští podnikatelé ztrácejí čas, energii a nemalé finanční prostředky na to, aby ohlídali své povinnosti vůči státu a státním institucím. Jen z 19 základních „podnikatelských zákonů“ jich vyplývá téměř 1200. Nejvíce zatíženi jsou přitom zejména začínající podnikatelé.

Více
Image
17. 07. 2019

SERIÁL 3. díl: Od daní po statistiku. Podnikatelé by měli sledovat desítky předpisů.

Pravidla pro podnikání v Česku upravují desítky zákonů a dalších předpisů. Ať už jde o ty z oblasti soukromého práva, jako je třeba občanský zákoník či zákoník práce anebo veřejného práva, jako je trestní a správní zákoník, neznalost zákona nikoho neomlouvá. A podnikatele především. Pod základní „vrstvou“ hlavních zákonů, které jsme přiblížili v minulém díle seriálu, přitom začíná „legislativní prales“ se stovkami cest, po kterých se podnikatelé musí vydat. A mohou se v něm snadno ztratit.

Více
Image
08. 07. 2019

SERIÁL 2. díl: Neznalost zákona podnikatele neomlouvá

Budoucí právníci musí studovat pět let, aby se vyznali alespoň v základních zákonech a povinnostech, které stát na občany klade. Jednou ze skupin, která je předpisy zatížena nejvíce, jsou podnikatelé. Ti žádná komplikovaná studia absolvovat nemusí a od momentu, kdy jsou zapsáni v obchodním či živnostenském rejstříku jsou za dodržování „podnikatelských norem“ odpovědní. Mnohdy přitom neznají ani základní předpisy, které podnikání upravují.

Více
Image
01. 07. 2019

SERIÁL 1. díl: Čím více povinností máš, tím více jsi podnikatelem…

Mnoho regulací a jako důsledek nepřehlednost právního prostředí. To jsou dva klíčové problémy, kterým musí dennodenně čelit každý český podnikatel. Letní seriál NEWPS.CZ poradí, kde hledat potřebné informace a na které povinnosti si dát největší pozor.

Více
Image
18. 06. 2019

Slavnostní křest Právního elektronického systému

V pražském Florentinu byl 18. května slavnostně pokřtěn Právní elektronický systém Hospodářské komory. Akce se zúčastnili významné osobnosti Hospodářské komory, partnerských firem, státních institucí i zástupci médií.

Více
Image
17. 06. 2019

Xtremepush - nový produkt v našem portfoliu

Naše společnost NEWPS.CZ přichází na trh s novým produktem, který je svým rozsahem funkcí ojedinělý a unikátní. Zároveň obohacujeme naše produktové portfolio o zcela nový směr, kterým je online a offline svět komunikace našich klientů s jejich zákazníky.

Více
Image
24. 05. 2019

Podnikatelé už nemusí hlídat své povinnosti. Připomene jim je Právní elektronický systém.

Českým podnikatelům se ulehčí od zbytečné byrokratické zátěže. Po více než dvouleté přípravě se spustil ostrý provoz klíčového systému, který jim napoví, jaké povinnosti musí vůči státu plnit. Novinku pod názvem Právní elektronický systém (PES) vyvinula s přispěním NEWPS.CZ Hospodářská komora ČR.

Více
Image
21. 05. 2019

Datové schránky a elektronický občanský průkaz v roli „správce hesel“

Zpřístupnění možností datových schránek a elektronických občanských průkazů v roli garantované autentizační autority by prospělo občanům, státu i poskytovatelům služeb a posunulo by nás o notný kus dopředu v oblasti eGovernmentu. Proč tedy ještě tato služba není volně dostupná?

Více
Image
25. 04. 2019

Důslednou digitalizací k urychlení stavebních řízení

Praha - K urychlení a zjednodušení stavebního řízení je v mnoha ohledech zapotřebí změn zákonů. Pokud by však úřady důsledně využívaly nástrojů a možností, které mají k dispozici, mohly by ke zjednodušení a zrychlení prostřednictvím digitalizace přikročit už dnes.

Více
Image
16. 04. 2019

2000 korun

Praha - Nad absurditou, kterou je možné najít v naší legislativě a dotýká se používání datových schránek se ve svém článku zamýšlí jednatel NEWPS.CZ, pan Martin Řehořek.

Více
Image
10. 04. 2019

Aleš Kučera zvolen do Představenstva ICT Unie

Praha - Náš ředitel strategie Aleš Kučera byl minulý týden zvolen do Představenstva ICT Unie a zároveň do Řídícího výboru pro informační společnost, které přispívají k rozvoji české ekonomiky, gratulujeme!

Více
Image
26. 03. 2019

E-volby snadno a rychle?

Praha - Piráti se snaží o co nejširší digitalizaci různých agend státu. Vláda se „ohání“ digitalizací prakticky ve všech oblastech. Proč tedy nepřikročí k elektronizaci voleb? Protože tomu stojí v cestě stávající legislativa. Přečtěte si názorový článek jednatele NEWPS.CZ, Martina Řehořka.

Více
Image
20. 03. 2019

Dnešní webová kodéřina, aneb vzděláváme se ve svěch směrech

Praha - V únoru se naši kolegové ze Servicedesku zúčastnili školení “Dnešní webová kodéřina” pořádané Martinem Michálkem, specialistou na CSS a webový frontend. 

Více
Image
10. 03. 2019

Ekologický rok ve firmě

Praha - Rok 2019 jsme v NEWPS.CZ vyhlásili "ekologickým" rokem. Dlouhodobě naše společnost dbá na třídění odpadu v kancelářích, takže dárek v podobě tašek na tříděný odpad pro každého zaměstnance, je jen malou ukázkou, že se snažíme, aby podobné smýšlení měli naši zaměstnanci i doma.

Více
Image
04. 03. 2019

JAVA DEVELOPER / TECHNOLOGY CONSULTANT

Rádi bychom posílili náš Delivery tým, který je hnací silou mnoha úspěšných IT projektů v ČR, a proto hledáme nového kolegu/-gyni na seniorní i juniorní pozici, kterým by se u nás líbilo a cítili se u nás dobře.

Více
Image
08. 02. 2019

Právní elektronický systém spuštěn v testovacím provozu - zdarma pro všechny podnikatele!

Praha - Hospodářská komora ČR společně se svým technologickým partnerem, společností NEWPS.CZ, spustila v lednu 2019 bezplatný testovací provoz Právního elektronického systému, který jde na pomoc všem malým i velkým podnikatelům v boji s legislativní administrativou.

Více
Image
22. 01. 2019

Jak mohou datovky pomoci studentům?

Jak mohou datovou schránku využít studenti středních a vysokých škol se dočtete v našem článku, který popisuje několik zcela běžných situací a důvodů, proč by si studenti měli datovku pořídit.

Více
Image
17. 12. 2018

PF 2019

Přejeme všem našim zákazníkům, obchodním partnerům a přátelům vše nejlepší v novém roce!

Více
Image
11. 12. 2018

Datové schránky by mohly zjednodušit a zlevnit Sčítání lidu 2021

ICT Revue - Nejbližší sčítání lidu má, alespoň podle věcného návrhu zákona, maximálně využít elektronickou identifikaci a údaje, které už stát vede v základních registrech, případně v dalších informačních systémech. Pro elektronickou identifikaci zákon počítá (zatím pouze) s použitím občanského průkazu s čipem. Zamyšlení od jednatele NEWPS.CZ, Martina Řehořka.

Více
Image
04. 12. 2018

Průmysl 4.0, zdravotnictví a sdílené služby

ICT Revue (iHned.cz): Zavádění Průmyslu 4.0, ICT, eGovernment, elektronizace zdravotnictví i dalších oblastí mají společný cíl: přinést zjednodušení a zlepšení výroby či služeb. To jsou témata pro další článek jednatele NEWPS.CZ, Martina Řehořka.

Více
Image
27. 11. 2018

E-identita v reálném životě úřadů nebo firem

ICT Revue (iHned.cz) - V předchozích dílech jsme si řekli něco o e-identitě a on-line službách státu pro občany, dnes se podíváme, jak vznikají e-identity uživatelů na úřadech nebo ve firmách.... Pokračování série článků od jednatele NEWPS.CZ, Martina Řehořka.

Více
Image
21. 11. 2018

Vlčí námluvy

Riziko zneužití firemních dat zaměstnanci je v dnešní době jedno z nejvyšších vůbec. A ještě vyšší budou pokuty GDPR. Kontrolujte identity uživatelů a jejich přístupová práva. Frank může být i ve Vaší firmě...... 

Více
Image
20. 11. 2018

Proč ještě nemáte datovou schránku?

ICT Revue (iHNED) - Třetí pokračování série "Akademie NEWPS" v ICT Revue Hospodářských novin od jednatele NEWPS, Martina Řehořka. Tentokrát na téma (nejen) výhod datové schránky. 

Více
Image
19. 11. 2018

Autentizace podle WebAuthn

SecurityWorld 4/2018 - Přiblíží specifikace WebAuthn konec uživatelských hesel? To je otázka na kterou se ve svém článku snaží odpovědět technický ředitel NEWPS.CZ, David Čečelský

Více
Image
13. 11. 2018

Aby data byla v bezpečí

ICT Revue (iHNED) - Další pokračování série článků v ICT Revue Hospodářských novin od jednatele NEWPS, Martina Řehořka na téma (nejen) uživatelských oprávnění.

Více
Image
05. 11. 2018

Elektronická identita přináší řadu výhod i rizik

ICT Revue, iHned.cz - Ještě poměrně nedávno bylo možné k prokázání vlastní identity využít pouze občanku nebo pas. Řidičský průkaz většina institucí v tomto ohledu neuznává. S nástupem pokročilých ICT technologií však přichází ke slovu digitální identita označována též jako e-identita.

Více
Image
17. 10. 2018

Kočičí král... aneb Frank opět útočí!

Riziko zneužití firemních dat zaměstnanci je v dnešní době jedno z nejvyšších vůbec. Frank může být i ve Vaší firmě......nevěříte? Kontrolujte identity uživatelů a jejich přístupová práva.

Více
Image
08. 10. 2018

Systém SIEM – nástroj pro správu a monitoring IT infrastruktury

Security World 3/2018 - článek Jindřicha Tůmy, projekt manažera NEWPS.CZ na téma SIEM (Security Information and Event Management), což je specializované řešení, které umožňuje sbírat, korelovat a analyzovat události ze všech možných vrstev IT infrastruktury a mnoha zařízení.

Více
Image
17. 09. 2018

Hospodářské noviny: "Frank může být i ve vaší firmě"

Praha, ihned.cz - Máte zmapované veškeré firemní procesy a odpovědnosti zaměstnanců? Máte skutečně zavedenou centrální správu uživatelů a kontrolu přístupů k aplikacím? Pokud je odpověď ano, můžete být v klidu. Vaše data jsou v bezpečí. Nemáte-li procesy ani odpovědnosti zaměstnanců řádně zmapován, nezbývá vám než se pustit co nejdříve do rozdílové GAP analýzy.

Více
Image
03. 09. 2018

Ukládání datových zpráv

Praha - Jednou z výtek k datovým schránkám je smazání datové zprávy z datové schránky po uplynutí 90 dnů ode dne jejího doručení. Proč je datová zpráva mazána? Proč nemůže být archivována delší dobu, nejlépe napořád? A proč se za to musí platit?

Více
Image
28. 08. 2018

Datovka šetří lidem čas.

Praha - Asi se shodneme, že čas je vzácný. Proč tedy plýtvat časem chozením na úřad nebo poštu? Mnoho věcí lze dnes vyřídit elektronicky. Stejně tak zapomeňte na mail zaslaný někam na e-podatelnu. Bůhví, kdo a kdy se mu bude věnovat. Pokud bude vůbec doručen.

Více
Image
14. 08. 2018

Chystáte se cestovat? A jste pojištěný? I proti úřadům??

Praha - Je to jednoduché. Jedete na dovolenou, pojistíte sebe, svojí rodinu, psa, kočku, auto, kufr, letenku. Zamknete byt a těšíte se, jak nikoho z dotěrných sousedů ani šéfa dva měsíce neuvidíte. Jenže... Poštovní schránka dovolenou nemá a pokud vám do ní přijde úřední zásilka, těžko s tím něco uděláte, protože to zjistíte až po svém návratu, a to už taky může být na všechny odvolání a dovolání pozdě. Tak proč se nepojistit také proti (ne)čekané výzvě ze strany veřejné správy (soud, policie, úřad, atd.)?

Více
Image
09. 08. 2018

Maminky na mateřské a jejich nekonečný boj s úřady

Praha - Každá žena, která se rozloučila v práci s kolegy a odešla na mateřskou dovolenou to bezpochyby zažila – papírování. Radost z očekávání nového přírůstku do rodiny se z pohledu komunikace s úřady, změní v noční můru.

Více
Image
07. 08. 2018

Právní elektronický systém o krok blíže podnikatelům. HK ČR spojila síly se strategickým partnerem, společností NEWPS.CZ

Praha - Právní elektronický systém (zkráceně PES), jako stěžejní projekt Hospodářské komory, který provede podnikatele a živnostníky džunglí zákonů a dalších předpisů a pohlídá za ně plnění administrativních a daňových povinností, je po dnešku o krok blíže konečné realizaci. Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý podepsal klíčový dokument o spolupráci se společností NEWPS, která pro projekt PES zajistí provoz a technickou podporu celého systému. Podnikatelům by měl PES začít v základním režimu pomáhat už od 1. ledna 2019.

Více
Image
06. 08. 2018

Datovka sama ohlídá, aby vám někdo neukradl byt nebo dům

Praha - Už jste slyšeli o těch případech, kdy majitelé nemovitostí jednoho dne zjistili, že už majiteli bytu, pozemku nebo domu nejsou? Ptáte se, jak je to možné? Prostě se stali obětmi podvodu. Někdo jim za zády takzvaně nemovitost přepsal sám na sebe nebo někoho jiného. Jestli si říkáte, že to není možné, tak věřte, že je a nejde o ojedinělé případy. Stačí k tomu padělaná kupní smlouva. Pro úředníky na katastru nemovitostí je tohle totiž nemožné odhalit.

Více
Image
31. 07. 2018

Proč ještě chodíte na úřady? Do banky už přeci dneska chodí taky málokdo...

Praha - Do banky už taky nechodíte, používáte přece internetbanking, tak co Vás nutí chodit na úřady nebo dokonce na poštu? Od roku 2009 je k dispozici státem garantovaný komunikační kanál. Ano, jsou to datovky, nebo správně řečeno Informační systém datových schránek. O tomto systému bohužel stále koluje několik mýtů, které matou občany a zbytečně je odrazují od jejich používání.

Více
Image
15. 06. 2018

Jak zvýšit odolnost proti útokům sociálního inženýrství

Security World 2/2018 - Country Manager Micro Focus Česká republika, Maroš Mihalič a jeho příspěvek na téma slabých míst v případě útoku sociálního inženýrství v novém čísle odborného čtvrtletníku Security World.

Více
Image
04. 05. 2018

Hledáme posilu do týmu: Technology Consultant - Linux

Patříme na špičku v oblasti řešení správy uživatelských účtů a kontroly přístupu uživatelů na českém trhu. Postavili jsme např. Jednotný identitní prostor (JIP) pro systém Czech POINT, systém správy uživatelů Informačního systému datových schránek (ISDS) a budujeme další. Specializujeme se na integraci a konsolidaci autentizačních systémů. Dodáváme do veřejné správy i do komerčního sektoru. Pro posílení našeho týmu hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici Technology Consultant - Linux.

Více
Image
09. 04. 2018

Predátor Frank znovu útočí

Riziko zneužití firemních dat zaměstnanci je v dnešní době jedno z nejvyšších vůbec. Frank může být i ve Vaší firmě - nevěříte? Kontrolujte identity uživatelů a jejich přístupová práva.

Více
Image
03. 04. 2018

NEWPS.CZ už se 11 let podílí na úspěšném provozu systému Czech POINT

Praha - Už 11 let funguje, a jako jeden z mála funguje hlavně bezproblémově, systém Czech POINT. Dnes ho lze najít na každém úřadě či většině poštovních poboček. Celou tutu dobu je u jeho provozu i společnost NEWSP.CZ!

Více
Image
29. 03. 2018

Digitální vzdělávání v Česku kulhá. Kvalitní výuka nehrozí. Komentář Martina Řehořka

Praha, Info.cz - Nedávno jsem se dočetl ve zprávě o jednání vlády, že Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020, která je v půlce svého plánovaného období, zatím úřady naplnily jen z nepatrné části. (Řekl bych spíše, že nenaplnily).

Více
Image
09. 03. 2018

Identity management ve světle GDPR

SecurityWorld 1/2018 - Evropské nařízení GDPR ovlivní mnoho oblastí našeho života. Systémy pro správu uživatelských účtů nebudou výjimkou. Přečtěte si zajímavý čánek od Martina Šlancara, business analytika společnosti NEWPS.CZ.

Více
Image
09. 03. 2018

PODEJTO.CZ má nový formulář - vkládání do sbírky listin

Praha - Portál PODEJTO.CZ jehož jedním z provozovatelů je společnost NEWPS.CZ přidal nový formulář!

Více
Image
05. 03. 2018

Czech POINT čte data přes eGON Service Bus

Praha - CzechPOINT@office má první agendu využívající eGON Service Bus pro čtení dat z „mateřského registru".

Více
Image
03. 01. 2018

Aktualizace datovek proběhla bez problémů

Praha - Na přelomu roku proběhla plánovaná odstávka Informačního systému datových schránek. Společnost NEWPS.CZ byla u toho!

Více
Image
28. 12. 2017

Společnost NEWPS.CZ před Vánoci uspořádala charitativní exhibici na pomoc Lukášovi

Společnost NEWPS.CZ, která se dlouhodobě podílí na podpoře dětských týmů klubu Ivanti Tigers, uspořádala ve spolupráci s tímto klubem a jejich A-týmem Mistryň ČR charitativní zápas ve florbale, kde se utkaly známé osobnosti a právě hráčky a úřadující Mistryně ČR. Vybralo se celkem 128 131 Kč!

Více
Image
05. 12. 2017

Datovky pro občany

Deník E15 - Rubrika "Pohled manažera" a příspěvek jednatele společnosti NEWPS.CZ, pana Martina Řehořka na téma datových schránek.

Více
Image
04. 12. 2017

Budou identity v cloudu?

SecurityWorld 4/2017 - S narůstajícím trendem přesunu aplikací a služeb do prostředí cloudu (označováno pojmem SaaS, IaaS nebo PaaS) je stále aktuálnější otázka vyřešení vhodného způsobu zajištění přístupu uživatelů v rámci distribuovaného prostředí. Článek Davida Čečelského, technického ředitele NEWPS.CZ s.r.o.

Více
Image
21. 11. 2017

Svůdný lhář...aneb Frank znovu na scéně!

Riziko zneužití firemních dat zaměstnanci je v dnešní době jedno z nejvyšších vůbec. Frank může být i ve Vaší firmě......nevěříte?  Kontrolujte identity uživatelů a jejich přístupová práva. My Vám ukážeme jak!

Více
Image
21. 11. 2017

Chci volit datovkou. A nejen prezidenta

EURO č. 46/2017: Datové schránky by usnadnily a zpřehlednily i sběr podpisů pro prezidentské kandidáty, myslí si jednatel společnosti NEWPS.CZ, pan Martin Řehořek

Více
Image
25. 10. 2017

Czech POINT

Praha - Na kontaktních místech veřejné správy Czech POINT byl vydán výpis s pořadovým číslem 18.000.000. Jubilejní výpis byl vydán na pracovišti notáře v Praze a jednalo se o výpis z Veřejného rejstříku. Společnost NEWPS.CZ je hrdým dodavatelem tohoto systému od jeho vzniku.

Více
Image
11. 10. 2017

PODEJTO.CZ - Nezpochybnitelná omluvenka dětí do škol a školek, aneb sociálka vás nedostane

Praha, ČTK - Na bezplatném portále PODEJTO.CZ je možné najít nový a zároveň velmi aktuální formulář, který vychází vstříc všem rodičům, kteří musí dle novely školského zákona své děti povinně písemně omlouvat ve školních zařízeních.

Více
Image
19. 09. 2017

Dešťovka neprší pro každého

E15 - rubrika Pohled manažera: Dobrý záměr úředníků Ministerstva životního prostředí šetřit zdroji pitné vody pokazilo jeho provedení. K nabídnuté dotaci se totiž mohou reálně dostat jen někteří...

Více
Image
19. 09. 2017

Promarněná příležitost

EURO 38/2017, Manažerský panel - Komplikovaný přístup do Centrálního registru oznámení má nejspíš odradit žadatele, říká ve svém názorovém článku jednatel společnosti, Martin Řehořek.

Více
Image
12. 09. 2017

Patchovat, záplatovat, zadrátovat, zalepit…

SecurityWorld 3/2017 - Článek o tom, jak nebezpečné jsou a mohou být kybernetické útoky a jak se jim může učinně bránit každá firma.

Více
Image
24. 07. 2017

Společnost Ivanti, technologický partner NEWPS.CZ, se stala hlavním sponzorem úřadujících Mistryň ČR ve florbale

Praha, 23. 7. 2017 - Osminásobné Mistryně České republiky ve florbalu, Florbalový klub Jižní Město, získal na další tři roky nového partnera a tím je společnost Ivanti, americký výrobce softwaru a zároveň technologický partner společnosti NEWPS.CZ. Do nové sezóny tak klub vstupuje s novým názvem: „Ivanti Tigers Jižní Město“.

Více
Image
11. 07. 2017

Problémem GDPR může být uživatel

Computerworld 7/2017 - Problematika GDPR je víc než aktuální, a přesto těch, kteří skutečně vědí oč jde, je u nás stále málo. Nenechte se napálit nabídkami firem na zaručená řešení - není to zdaleka tak jednoduché, píše o tom ve svém komentáři jednatel NEWPS.CZ, pan Martin Řehořek.

Více
Image
29. 06. 2017

Ondřej Malý: Stát se při rozvoji eGovernmentu musí začít dívat optikou občanů

Praha, Iniciativa 202020 - V květnu minulého roku zřídila vláda pozici koordinátora digitální agendy České republiky. V současnosti je jím Ondřej Malý, který v minulosti působil jako člen Rady Českého telekomunikačního úřadu. Pro vládu připravuje celou řadu strategických podkladů, mimo jiné i zavedení tzv. digitální RIA

Více
Image
20. 06. 2017

Testovací prostředí informačních systémů

Praha, SecurityWorld č. 2 - Mnoho standardů předepisuje zřízení testovacího prostředí informačního systému. Může to ale být větší věda, než se zdá jak píše ve svém článku Martin Šlancar, business analytik společnosti NEWPS.CZ

Více
Image
20. 06. 2017

Datovka a daň z nemovitosti

Praha, Deník E15 - Smrti a daním se nevyhnete. To je staré pravidlo. S tím prvním nic nenaděláme, ale s tím druhým by se něco dělat dalo. Například zrušit. Ale to by bylo asi moc revoluční. Mně by stačila mnohem jednodušší úprava.

Více
Image
20. 06. 2017

DESI nás děsí. Zabere Česko v eGov?

Praha, EURO č. 24 - Poslední pořadí v oblasti eGov je pro Česko opět nelichotivý. Proč tomu tak je? Tak např. kauza z MŠMT týkající se dotací ve sportu. O čem všem, kromě jiného, také vypovídá? O přetrvávajícím resortismu. O tom, jak si každý jede svůj rajónek, hlavně ať nám nikdo nekouká přes rameno. Jinak by totiž všechny ty náměstkyně a prezidenti svazů měli podstatně složitější práci.

Více
Image
16. 05. 2017

Stát šetří tak, že nakupuje dráž!

Praha, Euro č.20 - Názorový článek na téma veřejných zakázek pro ekonomický týdeník EURO napsal jednatel NEWPS.CZ, pan Martin Řehořek.

Více
Image
16. 05. 2017

NEWPS.CZ opět v oblacích

Praha, 15. 5. 2017 - Barokní slavnosti Navalis v Praze. Hlavním bodem programu byl seskok a podlet Karlova mostu parašutistou Markem Rahbani jehož jedním z hrdých sponzorů je NEWPS.CZ

Více
Image
28. 03. 2017

IDC Security 2017: eIDAS - Evropské nařízení a my

Zástupce společnosti NEWPS.CZ a zároveň ICT Unie, pan Aleš Kučera, vystoupil na 15. ročníku odborné konference IDC Security Roadshow Prague s prezentací o aktuálním tématu eIDAS.

Více
Image
24. 03. 2017

Open Data Expo - tak trochu jiný veletrh pro příznivce otevřených dat z řad veřejného, soukromého i neziskového sektoru

Praha - Fond Otakara Motejla organizoval 2. ročník veletrhu Open Data Expo, jehož cílem bylo podpořit dialog mezi těmi, kteří publikují otevřená data, a těmi, kteří je využívají v praxi. Společnost NEWPS.CZ na této akci prezentovala portál PODEJTO.CZ

Více
Image
20. 03. 2017

IDC Security 2017: Identita uživatele v praxi

Jednatel společnosti NEWPS.CZ, pan Martin Řehořek, vystoupil na 15. ročníku odborné konference IDC Security Roadshow Prague, která se uskutečnila 9. 3. 2017 v Praze.

Více
Image
02. 03. 2017

Martin Řehořek: „Potřebujeme skutečné služby eGovernmentu, ne jejich špatné imitace!“

Rozhovor s jednatelem naší společnosti pro "Iniciativu 202020", která se zasazuje o zlepšení služeb eGovernmentu v České republice.

Více
Image
21. 02. 2017

TECHNOLOGY CONSULTANT LINUX

Hledáme nového kolegu nebo kolegyni na pozici v delivery týmu!! Patříme na špičku v oblasti řešení správy uživatelských účtů a kontroly přístupu uživatelů na českém trhu. Postavili jsme např. Jednotný identitní prostor (JIP) pro systém Czech POINT, systém správy uživatelů Informačního systému datových schránek (ISDS) a budujeme další. Specializujeme se na integraci a konsolidaci autentizačních systémů. Dodáváme do veřejné správy i do komerčního sektoru.

Více
Image
01. 02. 2017

Případová studie ve zkratce: SÚKL – ENTERPRISE ARCHITEKTURA

Společnost NEWPS.CZ úspěšně zrealizovala projekt „Vytvoření enterprise architektury SÚKL a pro oblast ePreskripce za použití standardů TOGAF a ArchiMate“. Zároveň probíhala spolupráce na přípravě žádosti o posouzení Odboru hlavního architekta MV ČR (dále OHA) pro systém eRecept.

Více
Image
23. 01. 2017

Další nové formuláře již nyní na PODEJTO.CZ – zdarma, jednoduše a rychle!

Portál PODEJTO.CZ má nové formuláře, které vám pomohou při komunikaci s finančními úřady, a to nejen při ročním zúčtování.

Více
NEWPS.CZ
Máte dotaz?
Zavolejte nám!

Naše webová stránka používá cookies

Data o tom, co vás na našem webu zajímá, sdílíme s našimi partnery pro sociální média, inzerci a analýzy.
Partneři tyto údaje mohou použít s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.

OK

Druhy cookies

1. Nutné cookies pomáhají základním funkcím této stránky, jako je navigace stránky a přístup k zabezpečeným sekcím webové stránky. Webová stránka nemůže správně fungovat bez těchto cookies.

2. Preferenční cookies umožňují, aby si webová stránka zapamatovala vaše preference. Je to například preferovaný jazyk nebo region, kde se nacházíte.

3. Statistické cookies nám pomáhají porozumět tomu, jak návštěvníci používají webové stránky. Statistické cookies anonymně sbírají informace.

4. Marketingové cookies používáme pro sledování návštěvníků na našich stránkách. Záměrem je zobrazit vám reklamu, která je pro vás relevantní a neobtěžuje vás.

5. Neklasifikované cookies máme v procesu klasifikování společně s poskytovateli jednotlivých cookies.

Co jsou cookies?

Cookies jsou malé textové soubory, které mohou být používány webovými stránkami, aby učinily uživatelský zážitek více efektivní.

Podle zákona můžeme ukládat cookies na vašem zařízení, pokud jsou nezbytně nutné pro provoz této stránky. Pro všechny ostatní typy cookies potřebujeme vaše povolení.

Tato stránka používá různé typy cookies. Některé cookies jsou umístěny službami třetích stran, které se objevují na našich stránkách.