Novinky

Více

23. 02. 2023

30 MILIONŮ VÝPISŮ

První eGovernmentový systém České republiky poskytl občanům na kontaktních místech veřejné správy už neuvěřitelných 30 milionů výpisů. Stalo se tak na pracovišti advokáta v Brně a jednalo se o autorizovanou konverzi na žádost. Důvod k oslavě má i naše společnost - od začátku jsme totiž u toho jako technologický partner.

Více
24. 01. 2023

IDNES: VŠECHNY ZPRÁVY ZDARMA A FIKCE DORUČENÍ. ČASTÉ MÝTY KOLEM DATOVÝCH SCHRÁNEK

V průběhu prvního čtvrtletí zřídí stát všem živnostníkům a nepodnikajícím právnickým osobám elektronickou datovou schránku. Řada lidí již datovou schránku používá, přesto kolem ní panují nejrůznější nejasnosti. Ty nejčastější uvádíme na pravou míru ve spolupráci s odborníkem na eGovernment Martinem Řehořkem.

Více
23. 01. 2023

PRVNÍ ČESKÝ EGOVERNMENTOVÝ PROJEKT ZAŽIL REKORDNÍ ROK, LIDÉ SI LONI PŘES CZECH POINT POŘÍDILI PŘES 2,5 MILIONŮ VÝPISŮ

Občané si přes systém Czech POINT pořídili v roce 2022 přes 2,52 milionu výpisů. Za celých téměř šestnáct let existence služby se jednalo o nejvytíženější rok – ve srovnání s předcházejícím rokem byl nárůst přes 21 % a oproti doposud rekordnímu roku 2016 čísla narostla o více než 14 %. Za vyšším využíváním služby stojí i možnost podávání žádostí o mimořádný příspěvek na dítě, čísla by ale i tak prolomila historický rekord. 

Více
12. 10. 2022

Salvádor se zajímá o naše projekty Czech POINT a datovky

Jednou ze zastávek delegace ze Salvadorské republiky v uplynulých dnech byla i Hospodářská komora České republiky. Účastníci přijali pozvání prezidenta komory za účelem výměny zkušeností o platebních systémech a elektronizaci procesů veřejné správy. Jednání se zúčastnili zástupci HK ČR, přizváni byli rovněž zástupci společnosti NEWPS.CZ, Aleš Kučera a Martin Řehořek z titulu provozovatele systému Czech POINT a subdodavatele ISDS.

Více
29. 09. 2022

Magické číslo 29

Na kontaktním místě veřejné správy Czech POINT byl 29. 9. 2022 vydán výpis s pořadovým číslem 29 miliónů. Stalo se tak na notářském pracovišti v Praze 6 a jednalo se o autorizovanou konverzi na žádost. "NEWPS.CZ jako provozovatel systému Czech POINT neustále monitoruje statistiky využívání a každý takový milník je pro nás povzbuzením v další práci, říká jednatel Martin Řehořek".

Více
20. 09. 2022

Rekordní měsíc: mimořádný příspěvek na dítě otestoval možnosti systému Czech POINT, jen za první dva týdny přijal přes 105 tisíc žádostí

Praha, 20. září 2022 – V srpnu přijal systém Czech POINT za pouhých 14 dnů více než 105 tisíc podání žádostí o mimořádný příspěvek na dítě. Agenda byla nasazena 15. srpna a hned od prvního dne o ni byl velký zájem, přitom je dostupná jen na některých kontaktních místech. Srpen se tak stal i absolutním rekordmanem v celé historii systému. Počítadlo počtu provedených úkonů na kontaktních místech se zastavilo na čísle 310 503 – tedy o 67 procent vyšším, než byl dosavadní letošní měsíční průměr. Vyplývá to ze statistik systému, který pro Ministerstvo vnitra provozuje společnost NEWPS.CZ.

Více
22. 03. 2022

2v1 NEBO 3v1 NEMUSÍ BÝT JEN REKLAMNÍ TRIK

O tom, že ne vše musí být zákonitě jen reklama, ale naopak skutečnost, vás přesvědčí náš Technology Consultant Pavel Vedral, odborník na moderní technologii SPLUNK. 

Více
07. 06. 2021

Reportér: Bude rychlejší koronavirus nebo digitalizace?

Další z názorů Aleše Kučery v rubrice Jedničky a nuly v magazínu Reportér. Tentokrát o tom, co je a není skutečná digitaliace o které slyšíme kolem dokola.

Více
18. 01. 2021

Letošní cena za kyberzločin: Bilion dolarů

Hackerské útoky stály svět v roce 2020 přes jeden bilion dolarů. Je to nejvyšší účet za počítačovou kriminalitu v dějinách. Naprosté většině škod bylo možné zabránit.

Více
14. 01. 2021

Proč na Mars nepoletí Němci, ale Američané

Proč je lepší zákazníkovi, který používá dvoukolák, předvést namísto toho čtyřkolák, a ne auto s automatickou převodovkou? Protože dotyčný musí být schopen inovaci pochopit, píše ve svém sloupku šéf NEWPS Aleš Kučera.

Více
07. 12. 2020

Vydírání pomocí facebookových inzerátů

Ransomware je dnes velice oblíbený druh malwaru. Napřed zašifruje data oběti, pak požaduje výkupné za jejich rozšifrování. Hackerská skupina stojící za ransomwarem Ragnar Locker přišla s novou fintou, jak na oběť svého útoku přitlačit.

Více
19. 11. 2020

Zbytečné papíry, zbytečné plastové kartičky

Na webech veřejné správy se v Česku hlavně dozvíte, jaké úřad potřebuje papíry. Ale že by online vyřešil tak banální agendu, jako je převod zaplaceného užívání modré parkovací zóny na nové vozidlo? To nejde. Více se dočtete v novém sloupku šéfa NEWPS Aleše Kučery.

Více
16. 11. 2020

Pozitivně začarovaný kruh 5G

Agent pojišťovny, připojený přes mobilní Edge, dnes často minuty čeká na vícefaktorové ověření přístupu. Mobilní 5G sítě jsou v tomto ohledu nadějí na lepší budoucnost. Ve spojení s cloudem mohou výrazně posunout firemní IT, píše v novém sloupku šéf Delivery NEWPS David Čečelský.

Více
22. 06. 2020

ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA IT: Softwarová odpověď na kolony a marné hledání parkovacích míst

Nový experimentální software dokáže zkrátit dobu, kterou stráví řidiči hledáním místa k parkování skoro o dvě třetiny. Strojové učení pomáhá předcházet dopravním zácpám. Počítače budou řídit provoz v indické megapoli.

Více
17. 06. 2020

ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA IT: I technologický lídr občas přehlédne maskovaný malware

Dvě falešné čtečky QR a čárových kódů pro Android fungovaly jako zástěrka pro škodlivý kód. Daly se stáhnout z tržiště Google Play. Google nabízené aplikace prověřuje. Občas se ale nechá oklamat.

Více
10. 06. 2020

ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA IT: Mobily kazí spánek. Nová funkce Androidu to chce změnit

Obrazovky všelijakých elektronických zařízení způsobují nespavost. Problém je zvlášť s modrým světlem. Nejnovější update operačního systému Android proto přinese speciální mód pro lepší spánek.

Více