Datovka šetří lidem čas.

Praha - Asi se shodneme, že čas je vzácný. Proč tedy plýtvat časem chozením na úřad nebo poštu? Mnoho věcí lze dnes vyřídit elektronicky. Stejně tak zapomeňte na mail zaslaný někam na e-podatelnu. Bůhví, kdo a kdy se mu bude věnovat. Pokud bude vůbec doručen.

Často se totiž stane, že mail spadne do spam filtru a není vůbec doručen. A vy pak čekáte a čekáte a úřad se neozývá.

Státem garantovaný komunikační kanál jsou přece datovky. Navíc veškerá korespondence, kterou zasíláte úřadům, vás nic nestojí. Skutečně je zdarma. Platíte pouze datové zprávy, které posíláte komerčním subjektům. A i tam je datová zpráva (mimochodem na úrovni doporučeného dopisu) levnější než obyčejný dopis!

Uvedu příklad. Potřebujete poslat na úřad nějakou žádost. Tu v dnešní době zřejmě vytvoříte v počítači. Pro doporučený dopis ho musíte vytisknout, vložit do nadepsané obálky a samozřejmě donést na poštu. Posuďte sami, kolik času vám to zabere. Jakmile ale máte datovku, dopis nemusíte tisknout a dokonce ani podepisovat. V tomto případě je váš podpis nahrazen identifikátorem vaší datové schránky. To vyplývá ze zákona. Prostě ho vložíte jako přílohu do datové zprávy adresované vašemu úřadu a „stiskem klávesy“ odešlete.

Časová úspora je značná. Pokud navíc žijete v obci, kde nemáte poštu a s úřady dosud komunikujete písemně, okrádáte se o hodně času, který byste mohli třeba věnovat své rodině. Zažádat o zřízení datové schránky můžete na kterémkoliv místě Czech POINT a stačí vám k tomu občanka. Na co ještě čekáte?

 

Zdroj: Facebook Oficiální stránky Datových schránek

Další články

Nezabezpečené API jako pozvánka pro hackery
Více
Většinu času jsme v defenzívě, přiznávají bezpečnostní experti
Více

Zpět na výpis novinek