Společnost NEWPS.CZ před Vánoci uspořádala charitativní exhibici na pomoc Lukášovi

Společnost NEWPS.CZ, která se dlouhodobě podílí na podpoře dětských týmů klubu Ivanti Tigers, uspořádala ve spolupráci s tímto klubem a jejich A-týmem Mistryň ČR charitativní zápas ve florbale, kde se utkaly známé osobnosti a právě hráčky a úřadující Mistryně ČR. Vybralo se celkem 128 131 Kč!

V úterý 19. prosince se v Praze konal vánoční charitativní zápas. Ve florbale se proti sobě utkaly tým profesionálek Ivanti Tigers s mužstvem známých osobností. Ačkoliv zápas po závěrečných nájezdech skončil 2:1 ve prospěch Ivanti Tigers, měla hra od začátku jasného vítěze, kterým je Lukáš Vácha, na jehož elektrický vozík se návštěvníci skládali.

Sportovní hala Jižní Město praskala ve švech. Přes 300 návštěvníků přišlo fandit ženskému A-týmu Ivanti Tigers Jižní Město a týmu Real Top Praha složeného ze známých osobností.

Za tým osminásobných a úřadujících Mistryň extraligy ČR ve florbale nastoupily například Eliška Krupnová, která na zápas přijela ze švédského Pixbo, kde hraje. Dalšími hráčkami byly třeba účastnice nedávno proběhlého Mistrovství světa Martina Čapková, Dominika Kubišová, Denisa Billá nebo Lucia Košturiaková, donedávna ještě kapitánka slovenské reprezentace.

Tým známých osobností se skládal kupříkladu ze zpěváka a herce Vojty Dyka, herců Jakuba Štáfka, Ladislava Hampla, sportovního komentátora Roberta Záruby, hokejisty Jiřího Tlustého, fotbalisty Romana Bednáře nebo Františka Trojana. Ve funkci trenéra týmu se představil herec a režisér Jiří Mádl. „Florbal je má srdcová záležitost, dlouho jsme se mu sám věnoval. Když přišla nabídka podpořit jím dobrou věc, neváhal jsem ani vteřinu. Zavzpomínal jsem na staré časy a moc jsem si to tady užil, i když to proti holkám bylo hodně náročné,“ komentoval zápas Vojta Dyk.

Díky štědrým návštěvníkům se celkem vybralo 128 131 Kč. Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje bývalému mládežnickému sportovci, Lukášovi Váchovi. Využije ho k nákupu přídatných elektrických kol k invalidnímu vozíku, který potřebuje k životu od doby, kdy ochrnul. Společnost NEWPS.CZ, pořadatel akce, věnovala jménem jednatele společnosti Martina Řehořka peněžní dar ve výši 100 000 Kč. „Dnes tady panovala skvělá atmosféra, všichni se bezvadně bavili, a navíc jsme pro Lukáše vybrali moc hezkou částku, za kterou si pořídí to, co potřebuje. I proto jsem rád, že se takových akcí můžeme účastnit, a dokonce je pořádat,“ řekl Martin Řehořek z NEWPS.CZ.

Díky partnerům akce si návštěvníci mohli pochutnávat na mnoha druzích bábovky od pekárny Česká bábovka, vyhrát odměny v dovednostní soutěži nebo získat krásné ceny v tombole.

Záštitu nad akcí převzali starosta MČ Praha 11 Petr Jirava, který se akce sám účastnil a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

 

O akci informovala také média - například TV Prima a její TOP Star, nebo Super.cz a další....

 

 

Další články

Na rojení kyberútočníků začínají být odpovědí „myslící“ stroje
Více
Sociální sítě jako zdroj uživatelských dat pro kyberzločince
Více

Zpět na výpis novinek