NEWPS.CZ úspěšně pomohla s náročným projektem migrace systému Czech POINT

Praha – Naše společnost byla součástí projektu migrace systému Czech POINT na nový hardware, což byla po devíti letech bezproblémového chodu systému ojedinělá a velmi odborně náročná akce.

Na konci října proběhla plánovaná odstávka systému Czech POINT. Po 9 letech dostal systém nový hardware a nové datové centrum. NEWPS.CZ s.r.o. realizovala projekt ve spolupráci se Software602 a.s. a NAKIT s.p., samozřejmě pod dohledem Ministerstva vnitra ČR.

Jenom několik zasvěcených přitom vědělo, o jak rozsáhlý projekt se jedná. Že to není pouhá instalace systému na nový HW, ale kompletní migrace celého systému a všech dat na nový hardware do nového datového centra, včetně integrace systému na služby CMS2.

Nebyl prostor na omyl nebo chybu. Nově instalovaný systém musel uchovat všechny původní funkcionality a přitom splnit i nové požadavky včetně legislativních a bezpečnostních.

Povedlo se nám uvést systém do provozu dokonce dříve, než jsme předpokládali a uživatelé ho začali ihned používat.

Byli jsme si vědomi, že Czech POINT má u lidí dobré jméno. Nechtěli jsme ho za žádnou cenu pokazit a zařadit se mezi systémy, jejichž náběh provází problémy. Myslím, že se nám to povedlo. Dokonce si troufám říct, že většina uživatelů ani nepoznala, že se hlásí k nové instanci systému.“ Uvedl jednatel společnosti Martin Řehořek

To, že naše společnost v tomto náročném "testu" uspěla, svědčí i poděkování, kterého se nám dostalo od náměstka ministra vnitra pro řízení sekce informačních a komunikačních technologií, pana JUDr. Jaroslava Strouhala. Vážíme si toho a je to pro nás motivace pro další práci.

 

Další informace na www.czechpoint.cz

 

Další články

Sociální sítě jako zdroj uživatelských dat pro kyberzločince
Více
Na rojení kyberútočníků začínají být odpovědí „myslící“ stroje
Více

Zpět na výpis novinek