NEWPS.CZ úspěšně pomohla s náročným projektem migrace systému Czech POINT

Praha – Naše společnost byla součástí projektu migrace systému Czech POINT na nový hardware, což byla po devíti letech bezproblémového chodu systému ojedinělá a velmi odborně náročná akce.

Na konci října proběhla plánovaná odstávka systému Czech POINT. Po 9 letech dostal systém nový hardware a nové datové centrum. NEWPS.CZ s.r.o. realizovala projekt ve spolupráci se Software602 a.s. a NAKIT s.p., samozřejmě pod dohledem Ministerstva vnitra ČR.

Jenom několik zasvěcených přitom vědělo, o jak rozsáhlý projekt se jedná. Že to není pouhá instalace systému na nový HW, ale kompletní migrace celého systému a všech dat na nový hardware do nového datového centra, včetně integrace systému na služby CMS2.

Nebyl prostor na omyl nebo chybu. Nově instalovaný systém musel uchovat všechny původní funkcionality a přitom splnit i nové požadavky včetně legislativních a bezpečnostních.

Povedlo se nám uvést systém do provozu dokonce dříve, než jsme předpokládali a uživatelé ho začali ihned používat.

Byli jsme si vědomi, že Czech POINT má u lidí dobré jméno. Nechtěli jsme ho za žádnou cenu pokazit a zařadit se mezi systémy, jejichž náběh provází problémy. Myslím, že se nám to povedlo. Dokonce si troufám říct, že většina uživatelů ani nepoznala, že se hlásí k nové instanci systému.“ Uvedl jednatel společnosti Martin Řehořek

To, že naše společnost v tomto náročném "testu" uspěla, svědčí i poděkování, kterého se nám dostalo od náměstka ministra vnitra pro řízení sekce informačních a komunikačních technologií, pana JUDr. Jaroslava Strouhala. Vážíme si toho a je to pro nás motivace pro další práci.

 

Další informace na www.czechpoint.cz

 

Další články

Co napověděl koronavirus o vládní třicetiletce
Více
Jak stát neprodal chytrou karanténu
Více

Zpět na výpis novinek