Slavnostní křest Právního elektronického systému

V pražském Florentinu byl 18. května slavnostně pokřtěn Právní elektronický systém Hospodářské komory. Akce se zúčastnili významné osobnosti Hospodářské komory, partnerských firem, státních institucí i zástupci médií.


Hospodářská komora pokřtila Právní elektronický systém, který podnikatele informuje o jejich zákonných povinnostech. Akce se zúčastnili Aleš Kučera, majitel společnosti NEWPS.CZ − strategického partnera projektu, viceprezidentka NKÚ Zdeňka Horníková a duchovní otec projektu Zdeněk Zajíček.

PES zobrazuje povinnosti z prvních 19 nejdůležitějších zákonů, kterými se podnikatelé musí řídit, např. živnostenského zákona, zákona o pojistném na sociálním zabezpečení nebo zákoníku práce. Hospodářská komora jej bude průběžně aktualizovat a zpřístupní v něm další právní předpisy podle požadavků živnostníků a firem.

Za jeho vývojem stojí průkopníci e-governmentu v ČR a tvůrci datových schránek nebo českého státního projektu CzechPoint Zdeněk Zajíček, Aleš KučeraOd ledna letošního ledna jej testovalo 500 firem. 

Považuji jej za nejužitečnější nástroj pro podnikání, který živnostníkům, malým i velkým firmám poprvé po 30 letech povinnosti vůči státu nejenže ohlídá, ale umožní jejich plnění delegovat na zaměstnance nebo dokonce i jiné firmy, jako jsou účetní nebo právní podniky. Konečně dostávají do rukou hmatatelný nástroj proti byrokracii,“ uvedl prezident ICT unie Zdeněk Zajíček.

Právní elektronický systém byl oficiálně spuštěn již na 31. sněmu Hospodářské komory.

 

Zdroj: Hospodářská komora ČR, iHned.cz, Facebook PES

 

 

 

Další články

ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA IT: I technologický lídr občas přehlédne maskovaný malware
Více
ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA IT: Mobily kazí spánek. Nová funkce Androidu to chce změnit
Více

Zpět na výpis novinek